Kobylany

Bodzio

Bodzio (Fot. mateo/za Kraków)

Bodzio (Fot. mateo/za Kraków)

Bodzio (Fot. mateo/za Kraków)

Od Krakowa kierujemy się na Zabierzów szosą nr 79. Tuż za estakadą koło Leroy Merlin, która kieruje na autostradę, skręcamy w prawo w ulicę Kasztanową. We wsi Brzezinka, po przejechaniu 6,5 km od skrętu na skrzyżowaniu, kierujemy się w prawo, by po następnych 1,5 km dojechać do Kobylan. Samochód możemy zostawić na parkingu koło remizy lub jedziemy w kierunku na Będkowice (przy remizie w prawo i do góry) 1,4 km i docieramy do oznakowanego parkingu (Skalny Raj) po prawej stronie szosy.
Od Olkusza jedziemy na Kraków szosą nr 94. W miejscowości Czajowice skręcamy w prawo na Będkowice, do których centrum dojeżdżamy po około 5 km. Podążamy dalej główną drogą i po 1,4 km docieramy do parkingu nad Doliną Kobylańską, a jadąc dalej dojeżdżamy do centrum Kobylan.

Z parkingu schodzimy do Doliny Kobylańskiej leśną drogą obok wiaty turystycznej. Mijamy położoną nieco po prawej i wyżej Kulę a następnie skręcamy w lewo w drogę biegnącą dnem doliny, którą wiedzie żółty szlak turystyczny. Przechodzimy obok Żabiego Konia i po przejściu około 300 metrów dochodzimy do Dwoistej Turni położonej po prawej stronie. Po drugiej stronie doliny, w odległości 60 metrów od drogi znajduje się skała Bodzio. Cała droga z parkingu mierzy mniej niż 1 kilometr.

Bodzio to charakterystyczna, wapienna skałka o wysokości do 15 metrów. Znajduje się na niej 7 linii wspinaczkowych posiadających komplet stałych punktów asekuracyjnych o trudnościach w przedziale od V+ do VI.4. Skała jest dobrze nasłoneczniona.

Znajdź "Bodzio" w Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

Pobierz za darmo PDF icon bodzios.pdf

Kobylany

50.158088185949
19.758567756208