Cieplarnia

Ta atrakcja nie ma jeszcze zdjęcia. Zaloguj się/załóż konto i dodaj brakujące informacje.

Od Krakowa jedziemy szosą nr 794 na Skałę i Wolbrom. Za Skałą dojeżdżamy do wsi Milonki. Na skrzyżowaniu, przy którym znajduje się biało-brązowy znak informacyjny kierujący na Imbramowice, skręcamy w prawo z głównej szosy i od razu skośnie w lewo (na skrzyżowaniu odchodzą w prawo dwie drogi). Po przejechaniu 600 m, na skrzyżowaniu z drogą główną jedziemy prosto. Dalej dojazd wygląda następująco wraz z odległościami poszczególnych odcinków:
   - do skrzyżowania przy sklepach (w Zagórowej): 1,3 km; na skrzyżowaniu w prawo za główną drogą,
   - do rozjazdu: 0,2 km; jedziemy lekko w lewo,
   - długa prosta wśród rozległych pól do ostrego zakrętu w lewo: 1,4 km,
   - druga prosta, którą dojeżdżamy do serpentyn: 0,8 km
   - za serpentynami do skrętu za główną drogą w lewo: 1,5 km,
   - do placu z parkingiem w Imbramowicach mijając klasztor Norbertanek: 0,5 km

Od Wolbromia jedziemy szosą nr 794 na Skałę i Kraków. Zaraz przed Trzyciążem (tuż przed charakterystyczną dyskoteką zwaną "Apogeum") skręcamy w lewo, po chwili dojeżdżamy do skrzyżowania i skręcamy w prawo na Glanów. Ciągle jadąc prosto dojeżdżamy do Imbramowic.
Od Olkusza jedziemy najpierw szosą nr 94 na Kraków a następnie w Sienicznie skręcamy w lewo na Skałę w drogę nr 773. Po dojechaniu do Sułoszowej skręcamy w lewo w asfaltową drogę w kierunku na Wielmożę. Po dojechaniu do szosy nr 794 w miejscowości Zadroże, kontynuujemy podróż tak jak jadąc od Krakowa.
Samochód parkujemy na placu w Imbramowicach (naprzeciw cmentarza), a następnie pieszo idziemy za znakami czarnego szlaku do Wąwozu Ostryszni.
Odległości od centrum miast: 
Krakowa – 41,4 km;         Olkusza – 27,5 km
Wolbromia – 20,5 km;      Słomnik – 20 km

Koordynaty geograficzne:
parking w Imbramowicach
50º18’09.2’N, 19º52’13.6’’E (50.302554, 19.870431)
Cieplarnia
50º18’42.9’N, 19º51’15.4’E (50.311909, 19.854265)
Cieplarnia to sięgająca 15 metrów wysokości skała, sąsiadująca z Organami. Znajdziemy na niej obecnie 15 linii wspinaczkowych, z których wszystkie oprócz jednej posiadają kompletną stałą asekurację. Trudności w przedziale od III do VI.2. Wystawa ścian jest zachodnia.

Skała została oczyszczona i ubezpieczona przez kustosza Wąwozu Ostryszni - Przemka Rostka. W pracach pomagał Karol Tabor.
UWAGA
Łąki w Wąwozie Ostryszni należą do prywatnych właścicieli, którzy koszą je i uprawiają. Bez zgody gospodarzy nie wolno na nich przebywać a tym bardziej biwakować, organizować pikników oraz palić ognisk.

Znajdź "Cieplarnia" w Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

Pobierz za darmo PDF icon Cieplarnia - skałoplan