Brzoskwinia

Drzewna

Drzewna (Fot. mateo/za Kraków)

Drzewna (Fot. mateo/za Kraków)

Drzewna (Fot. mateo/za Kraków)

Od Krakowa kierujemy się na Zabierzów szosą nr 79. Mijamy estakadę koło Leroy Merlin, która kieruje na autostradę, i jadąc dalej prosto 1,8 km dojeżdżamy do skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo w drogę nr 774 na Kryspinów. Jedziemy 3,2 km, przejeżdżając pod autostradą i skręcamy w prawo, a za kolejną estakadą, pod którą przejeżdżamy, jedziemy prosto na Balice i Aleksandrowice, które mijamy i jedziemy dalej prosto. Po przejechaniu 5,6 km od skrzyżowania pod estakadą, dojeżdżamy do parkingu po prawej przy bocznej drodze, prowadzącej do Doliny Brzoskwinki.
Jadąc z południowej części Krakowa, kierujemy się na Kryspinów, Balice i Aleksandrowice a następnie dalej podobnie jak wcześniej.
Od Katowic jedziemy do Krzeszowic szosą nr 79. Za Krzeszowicami i Nawojową Górą skręcamy w prawo na Nielepice w miejscowości Młynka. Jedziemy cały czas za główną drogą 6,2 km, mijając Brzoskwinię, by po dojechaniu do Aleksandrowic skręcić w lewo a po następnych 1,6 km dojechać do parkingu.

Z parkingu idziemy za znakami niebieskiego szlaku drogą utwardzoną a następnie gruntową do Doliny Brzoskwinki. Podążamy nią 900 metrów, mijając położone kilkadziesiąt metrów nad drogą po lewej skały oraz nieco w oddali po prawej stronie.  Po dojściu do asfaltu, skręcamy kilkanaście metrów dalej w prawo i przechodzimy przez mostek na potoku, za którym skręcamy w lewo i już bitą drogą podążamy nie całe 150 metrów. Dochodzimy do ogrodzonego niewielkiego budynku w którym znajdują się urządzenia wodociągowe i skręcamy w lewo w drogę gruntową. Kilkadziesiąt metrów dalej osiągamy cel, podchodząc ścieżką kilkanaście metrów w prawo i do góry. Drzewna wraz z trzema innymi skałkami wchodzi w skład Węzich Skał.
Drzewna to malutka wapienna turniczka, o wysokości maksymalnie 6 metrów, na której znajdują się 4 przystawki, posiadające stałe punkty asekuracyjne o trudnościach wspinaczkowych od VI.1 do VI.4. Wystawa jest północno-wschodnia.

Znajdź "Drzewna" w Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

Pobierz za darmo PDF icon Kolorowy skałoplan

Brzoskwinia

50.089524400000
19.725509200000

Tagi:
dolina
brzoskwinki
węzie skały