Brzoskwinia

Lisie Jamy

Lisie Jamy (Fot. mateo/za Kraków)

Lisie Jamy (Fot. mateo/za Kraków)

Lisie Jamy (Fot. mateo/za Kraków)

Od Krakowa kierujemy się na Zabierzów szosą nr 79. Mijamy estakadę koło Leroy Merlin, która kieruje na autostradę, i jadąc dalej prosto 1,8 km dojeżdżamy do skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo w drogę nr 774 na Kryspinów. Jedziemy 3,2 km, przejeżdżając pod autostradą i skręcamy w prawo, a za kolejną estakadą, pod którą przejeżdżamy, jedziemy prosto na Balice i Aleksandrowice, które mijamy i jedziemy dalej prosto. Po przejechaniu 5,6 km od skrzyżowania pod estakadą, dojeżdżamy do parkingu po prawej przy bocznej drodze, prowadzącej do Doliny Brzoskwinki.
Jadąc z południowej części Krakowa, kierujemy się na Kryspinów, Balice i Aleksandrowice a następnie dalej podobnie jak wcześniej.
Od Katowic jedziemy do Krzeszowic szosą nr 79. Za Krzeszowicami i Nawojową Górą skręcamy w prawo na Nielepice w miejscowości Młynka. Jedziemy cały czas za główną drogą 6,2 km, mijając Brzoskwinię, by po dojechaniu do Aleksandrowic skręcić w lewo a po następnych 1,6 km dojechać do parkingu.

Z parkingu idziemy za znakami niebieskiego szlaku drogą utwardzoną a następnie gruntową do Doliny Brzoskwinki. Po przejściu 220 metrów skręcamy w lewo i ścieżką dochodzimy do pierwszej skałki, oddalonej od drogi o około 30 metrów, będącej naszym celem.

Lisie Jamy to niewielka wapienna turniczka o wysokości dochodzącej do 10 metrów, będąca pierwszą i najdalej na południe położoną skałką wspinaczkową w Dolinie Brzoskwinki. Znajdziemy na niej 5 dróg o trudnościach od VI+ do VI.5+ i posiadających komplet stałych punktów asekuracyjnych. Wystawa ściany jest wschodnia a skała położona jest pośród drzew, dających sporo cienia w upalne dni.

Znajdź "Lisie Jamy" w Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

Pobierz za darmo PDF icon Kolorowy skałoplan

Brzoskwinia

50.083605000000
19.729494000000

Tagi:
dolina
brzoskwinki