Polityka prywatności

Drogi użytkowniku, niniejszy dokument zawiera informacje o tym, jakie dane dotyczące Twojej osoby są gromadzone poprzez serwis internetowy Za Kraków (w domenie zakrakow.pl) oraz informacje o tym, w jaki sposób dane te są wykorzystywane, chronione oraz jaka jest możliwość edytowania i zmieniania tych danych.

Jakie dane o Tobie zbieramy?

Rejestracja konta

Interaktywne obszary naszego serwisu wymagają rejestracji i posiadania konta użytkownika wraz z odpowiednimi prawami dostępu nadanymi przez administratora serwisu. Rejestrując takie konto musisz podać nazwę użytkownika, hasło oraz ważny adres e-mail. Dane te są gromadzone w celu potwierdzenia wiarygodności użytkownika oraz umożliwienia kontaktu z nim.

Oprócz danych wymaganych masz dodatkowo możliwość wypełnienia takich pól profilu użytkownika jak: imię, nazwisko, płeć, zdjęcie profilowe, krótka biografia, podpis - hasło, adres własnej strony WWW. Pola te nie są wymagane jednakże bardzo zachęcamy do unikania anonimowości.

Facebook Connect

Jeżeli posiadasz zarejestrowane konto w serwisie Facebook masz możliwość łatwego połączenia się i zarejestrowania konta w serwisie Za Kraków korzystając z danych z profilu Facebooka. Taką możliwość daje usługa Facebook Connect, jest to bardzo łatwy i prosty sposób połączenia się, wymagający jedynie kilku kliknięć i wyrażenia zgody na dostęp do danych. Podobnie jak podczas rejestracji konta, dane wymagane to adres e-mail i nazwa użytkownika. Zachęcamy także do utworzenia hasła do konta użytkownika tak aby w przyszłości móc korzystać z konta bez pośrednictwa usługi Facebook Connect. Więcej informacji (w język angielskim) o usłudze Facebook Connect znajdziesz na stronach facebook.com

Wysyłane pliki

Musisz mieć świadomość, że pliki, które wysyłasz na serwer mogą zawierać dodatkowe meta dane (w przypadku zdjęć jest to EXIF) wśród, których mogą znajdować się dane osobowe. Serwis Za Kraków nie wykorzystuje meta danych z plików, natomiast nie może brać odpowiedzialności za działalność osób trzecich.

Dane zbierane automatycznie

Ciasteczka czyli Cookies to pliki przechowywane w pamięci trwałej Twojego komputera. Używa ich Twoja przeglądarka internetowa za każdym razem, gdy powracasz na stronę internetową Za Kraków. Informacje przechowywane w tych plikach służą identyfikacji użytkownika, ułatwiają one także korzystanie z serwisu i służą celom statystycznym.

Jako użytkownik masz tutaj możliwość takiego ustawienia przeglądarki, aby wyłączyć obsługę ciasteczek i tym samym pozostać anonimowym, może się to jednak wiązać z problemami podczas przeglądania naszej strony lub korzystania z jej funkcjonalności.

Dane statystyczne, które mogą być zbierane podczas łączenia się z serwerem serwisu to m.in. adres IP, rodzaj przeglądarki, język przeglądarki, rodzaj systemu operacyjnego, właściwości ekranu, czas połączenia, czas spędzony w naszej witrynie, liczba odwiedzonych strony serwisu, nazwy hostów, dane dostawców Internetu, lokalizację geograficzną użytkownika.

W jaki sposób Twoje dane będą przetwarzane?

Przykładamy dużą wagę do tego, co dzieje się z Twoimi danymi osobowymi. Właściciel serwisu Za Kraków zapewnia, że nie przekazuje żadnych danych osobowych podmiotom nieuprawnionym (w szczególności reklamodawcom). Dane te są przetwarzane głównie w celach statystycznych – aby móc usprawniać i rozbudowywać serwis internetowy oraz w celu kontaktowania się z użytkownikiem.

Właściciel serwisu zastrzega sobie prawo do wysyłania użytkownikom niezapowiedzianych wiadomości e-mail. Są to wiadomości dotyczące funkcjonowania serwisu - spraw technicznych, zdarzeń w oprogramowaniu serwisu oraz informacje o planowanych wydarzeniach, nowościach i konkursach. Jako użytkownik masz prawo zastrzec, że nie zgadzasz sie na otrzymywanie tego typu wiadomości.

Musisz brać pod uwagę to, że dostępu do Twoich danych osobowych mogą żądać instytucje do tego uprawnione. Mogą to być instytucje związane z bezpieczeństwem państwa lub wymiarem sprawiedliwości. Zapewniamy, że takie żądania zostaną zrealizowane tylko i wyłącznie w przypadkach prawnie uzasadnionych.

Google Analytics

Mamy obowiązek poinformować Cię także o tym, że nasz serwis korzysta z usługi Google Analytics (http://www.google.com/intl/pl/analytics/), czyli serwisu pozwalającego na analizę anonimowych informacji statystycznych. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych w usłudze Google Analytics znajdziesz pod tym linkiem: http://www.google.com/intl/pl/analytics/privacyoverview.html

Bezpieczeństwo danych osobowych

Dokładamy wszelkich starań, by dane, które nam powierzono była chronione przed nieautoryzowanym dostępem. Limit osób mogących mieć dostęp do danych osobowym jest ogrniczony do minimum, jednoicześnei te osoby, które z racji utrzymania serwisu mają dostęp do w/w danych są zobowiązane do utrzymania ich w tajemnicy.

Zmiana i usuwanie danych osobowych

Każdemu użytkownikowi przysługuje możliwość usunięcia lub zmiany jego danych osobowych zarejestrowanych na koncie użytkownika Serwisu. Zmiany można dokonać edytując lub usuwając własne konto użytkownika.

Zmiana polityki prywatności

Zastrzegamy sobie prawo zmiany powyższej Polityki prywatności. O każdej istotnej zmianie będziemy starali się powiadamiać naszych użytkowników.

Kontakt

Możesz skontaktować sie z nami w każdej sprawie za pomocą formularza kontaktowego.

Podstawy prawne:

Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883 Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.

Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204 Ustawa z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.