Brzoskwinia

Położna

Położna (Fot. mateo/za Kraków)

Położna (Fot. mateo/za Kraków)

Położna (Fot. mateo/za Kraków)

Od Krakowa kierujemy się na Zabierzów szosą nr 79. Mijamy estakadę koło Leroy Merlin, która kieruje na autostradę, i jadąc dalej prosto 1,8 km dojeżdżamy do skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo w drogę nr 774 na Kryspinów. Jedziemy 3,2 km, przejeżdżając pod autostradą i skręcamy w prawo, a za kolejną estakadą, pod którą przejeżdżamy, jedziemy prosto na Balice i Aleksandrowice, które mijamy i jedziemy dalej prosto. Po przejechaniu 5,6 km od skrzyżowania pod estakadą, dojeżdżamy do parkingu po prawej przy bocznej drodze, prowadzącej do Doliny Brzoskwinki.
Jadąc z południowej części Krakowa, kierujemy się na Kryspinów, Balice i Aleksandrowice a następnie dalej podobnie jak wcześniej.
Od Katowic jedziemy do Krzeszowic szosą nr 79. Za Krzeszowicami i Nawojową Górą skręcamy w prawo na Nielepice w miejscowości Młynka. Jedziemy cały czas za główną drogą 6,2 km, mijając Brzoskwinię, by po dojechaniu do Aleksandrowic skręcić w lewo a po następnych 1,6 km dojechać do parkingu.

Z parkingu idziemy za znakami niebieskiego szlaku drogą utwardzoną a następnie gruntową do Doliny Brzoskwinki. Po przejściu 220 metrów skręcamy w lewo i ścieżką dochodzimy do celu, mijając po drodze niewielką grupę skałek zwaną Lisie Jamy. Położna jest oddalona od drogi około 50 metrów i bezpośrednio sąsiaduje z Obchodnią.
 
Położna to wapienna skała o wysokości przekraczającej 20 metrów, oferująca wspinaczkę po 9 drogach, z których 8 posiada kompletną stałą asekurację. Trudnościach oscylują w przedziale od IV do VI.2. Ściana Położnej ma wystawę głównie wschodnią i jest mocno nasłoneczniona.

Znajdź "Położna" w Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

Pobierz za darmo PDF icon Kolorowy skałoplan

Brzoskwinia

50.083764300000
19.729331300000

Tagi:
dolina
brzoskwinki