Kobylany

Przydrożna Skała Druga

Przydrożna Skała Druga (Fot. mateo/za Kraków)

Przydrożna Skała Druga (Fot. mateo/za Kraków)

Przydrożna Skała Druga (Fot. mateo/za Kraków)

Od Krakowa kierujemy się na Zabierzów szosą nr 79. Tuż za estakadą koło Leroy Merlin, która kieruje na autostradę, skręcamy w prawo w ulicę Kasztanową. We wsi Brzezinka, po przejechaniu 6,5 km od skrętu na skrzyżowaniu, kierujemy się w prawo, by po następnych 1,5 km dojechać do Kobylan. Samochód możemy zostawić na parkingu koło remizy lub jedziemy w kierunku na Będkowice (przy remizie w prawo i do góry) 1,4 km i docieramy do oznakowanego parkingu (Skalny Raj) po prawej stronie szosy.
Od Olkusza jedziemy na Kraków szosą nr 94. W miejscowości Czajowice skręcamy w prawo na Będkowice, do których centrum dojeżdżamy po około 5 km. Podążamy dalej główną drogą i po 1,4 km docieramy do parkingu nad Doliną Kobylańską, a jadąc dalej dojeżdżamy do centrum Kobylan.

Z parkingu schodzimy do Doliny Kobylańskiej leśną drogą obok wiaty turystycznej. Mijamy położoną nieco po prawej Kulę a następnie skręcamy w prawo w drogę biegnącą dnem doliny, którą wiedzie żółty szlak turystyczny. Idziemy jeszcze około 50 metrów, przechodząc przez strumień i osiągamy Przydrożne Skały, położone nieopodal Bramy Kobylańskiej, którą tworzą Ponad Gnój Turnia oraz Przydrożna Skała Pierwsza. Cała droga z parkingu mierzy nie całe 700 metrów.
Przydrożna Skała Droga jest niewysoką turniczką, oferującą 9 dróg wspinaczkowych posiadających kompletną stałą asekurację o trudnościach w przedziale od V do VI.3+. Skałka jest dość dobrze nasłoneczniona.

Znajdź "Przydrożna Skała Druga" w Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

Pobierz za darmo PDF icon Kolorowy skałoplan

Kobylany

50.153956000000
19.756712300000

Tagi:
dolina
kobylańska
przydrożne skały