Skała

Sołtysowa

Ta atrakcja nie ma jeszcze zdjęcia. Zaloguj się/załóż konto i dodaj brakujące informacje.

Od Krakowa jedziemy szosą nr 794 na Skałę, w której skręcamy w prawo na Słomniki. Od skrzyżowania w Skale jedziemy 4,5 km szosą nr 773 i skręcamy w na skrzyżowaniu w prawo na Przybysławice. Po przejechaniu prawie 0,5 km osiągamy cel.
Od Olkusza (kierunek od Katowic) należy kierować się na Sułoszową i Skałę (skręcamy w lewo z 94-i w miejscowości Sieniczno). Mijamy Sułoszową a następnie Pieskową Skałę i dojeżdżamy do Skały, w której jedziemy w rynku prosto na Słomniki. Do celu dojeżdżamy tak jak opisano wyżej.

Odległości od centrum:
Skały – 5 km, Olkusza – 28 km,
Krakowa – 22 km

Koordynaty geograficzne:
Sołtysowa
50º13’41.5’’N, 19º54’58.4’’E
(50.228204, 19.916228)

Samochód parkujemy kilkanaście metrów od skały, na poboczu szosy tak, aby nie utrudniać przejazdu innym pojazdom. Pod wapienną ścianę nieczynnego kamieniołomu dochodzimy przekraczając niewielki ciek wodny. Skałę dobrze widać z drogi

Skała Sołtysowa to kilkunastometrowej wysokości skalna ściana niewielkiego kamieniołomu, który nie jest już eksploatowany. Oferuje ona obecnie 7 projektów wspinaczkowych posiadających stałe punkty asekuracyjne. Dominuje wystawa zachodnia oraz dobre nasłonecznienie.

Sołtysowa jest położna na prywatnej działce, której właściciel zgadza się na uprawianie wspinaczki. Przebywając na prywatnym terenie nie wolno hałasować, pozostawiać śmieci i zanieczyszczać terenu oraz należy respektować ewentualne zalecenia właściciela.

Znajdź "Sołtysowa" w Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

Pobierz za darmo PDF icon 50.pdf

Skała