muzeum

Widok mapy
Zespół Pałacowo-Parkowy w Igołomi (Fot. mateo/za Kraków)

Zespół Pałacowo-Parkowy w Igołomi

Igołomia

Obiekt dobrze zachowany , obiekt dostępny do oglądnięcia, przynajmniej z zewnątrz . Pałac klasycystyczny -uważany za najpiękniejszą budowlę klasycyzmu w województwie małopolskim. Pierwotnie siedziba rycerska Boturzynskich herbu Łzawa, od wieku XVI...

Recenzji 0 Polubiło 0 Zobaczyło 0

Muzeum Archeologiczne w Igołomi

Igołomia

Pracownia archeologiczna Polskiej Akademii Nauk w Palacu w Igołomi można zobaczyć kamfory, skorupy, naczynia ceramiczne, ozdoby i narzędzia pracy ludzi sprzed 5 tysięcy lat.

Recenzji 0 Polubiło 0 Zobaczyło 1
Zamek Korzkiew  (Fot. wspinka/za Kraków)

Zamek Korzkiew

Przybysławice

Odrestaurowany zamek w Korzkwi,obecnie hotel.tel.12 419 55 90

Recenzji 0 Polubiło 0 Zobaczyło 0

Muzeum św. Brata Alberta w Igołomi

Igołomia

Muzeum Św. Brata Alberta znajduje się w centrum Igołomi, na terenie klasztoru sióstr Albertynek gdzie znajduje się dawny budynek Komory Celnej, w którym urodził się i spędził dzieciństwo Adam Chmielowski – św. Brat Albert. Siostry Albertynki urządziły w nim...

Recenzji 0 Polubiło 0 Zobaczyło 1
Stara Apteka w Zerwanej (Fot. wspinka/za Kraków)

Stara Apteka w Zerwanej

Zerwana

Budynek starej apteki z początku XX wieku w stylu historyzmu. W ogrodzie za apteką znajduje się kaplica Św. Jana Nepomucena z XVIII wieku.

Recenzji 0 Polubiło 0 Zobaczyło 0
Kuźnia w Igołomi (Fot. wspinka/za Kraków)

Kuźnia w Igołomi

Igołomia

Przed wjazdem do parku przed pałacem w Igołomii ,po prawej stronie znajduje się budynek kuźnii z początku z XIX wieku . Wewnątrz zachowane piec i reszta wyposażenia.

Recenzji 0 Polubiło 0 Zobaczyło 1

Zespół dworski w Skrzeszowicach

Skrzeszowice

Obiekt w dobrym stanie. Murowany modernistyczny dwór z końca XIX wieku .Przebudowany na przełomie lat 30-tych i 40-tych XX wieku. W zespole jest również gorzelnia z początku XX wieku, kuźnia murowana ,spichlerz z końca XIX wieku.

Recenzji 0 Polubiło 0 Zobaczyło 1