Brzoskwinia

Żmijowa Skała

Żmijowa Skała (Fot. mateo/za Kraków)

Żmijowa Skała (Fot. mateo/za Kraków)

Żmijowa Skała (Fot. mateo/za Kraków)

Od Krakowa kierujemy się na Zabierzów szosą nr 79. Mijamy estakadę koło Leroy Merlin, która kieruje na autostradę, i jadąc dalej prosto 1,8 km dojeżdżamy do skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo w drogę nr 774 na Kryspinów. Jedziemy 3,2 km, przejeżdżając pod autostradą i skręcamy w prawo, a za kolejną estakadą, pod którą przejeżdżamy, jedziemy prosto na Balice i Aleksandrowice, które mijamy i jedziemy dalej prosto. Po przejechaniu 5,6 km od skrzyżowania pod estakadą, dojeżdżamy do parkingu po prawej przy bocznej drodze, prowadzącej do Doliny Brzoskwinki.
Jadąc z południowej części Krakowa, kierujemy się na Kryspinów, Balice i Aleksandrowice a następnie dalej podobnie jak wcześniej.
Od Katowic jedziemy do Krzeszowic szosą nr 79. Za Krzeszowicami i Nawojową Górą skręcamy w prawo na Nielepice w miejscowości Młynka. Jedziemy cały czas za główną drogą 6,2 km, mijając Brzoswinię, by po dojechaniu do Aleksandrowic skręcić w lewo a po następnych 1,6 km dojechać do parkingu.

Z parkingu idziemy za znakami niebieskiego szlaku drogą utwardzoną a następnie gruntową do Doliny Brzoskwinki. Podążamy nią 300 metrów, mijając położone kilkadziesiąt metrów nad drogą po lewej skały:  Lisie Jamy, Położną, Obchodnią i Zręb, a następnie skręcamy w lewo i ścieżką dochodzimy do celu, mijając po drodze Mysiurę. Żmijowa Skała jest oddalona od drogi 60 metrów a od pobliskiej Musiury kilkanaście metrów.
Żmijowa Skała to malutka skałka, siedmio metrowej wysokości, na której znajdują się 4 łatwe drogi, posiadające kompletną stałą asekurację, o trudnościach od III do VI+. Jej wystawa jest wschodnia a ściana lekko zacieniona. Sąsiaduje ona bezpośrednio ze Żmijową Płetwą.

Znajdź "Żmijowa Skała" w Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

Pobierz za darmo PDF icon Kolorowy skałoplan

Brzoskwinia

50.084750700000
19.728653200000

Tagi:
dolina
brzoskwinki