Zręb

Zręb (Fot. mateo/za Kraków)

Zręb (Fot. mateo/za Kraków)

Zręb (Fot. mateo/za Kraków)

Od Krakowa kierujemy się na Zabierzów szosą nr 79. Mijamy estakadę koło Leroy Merlin, która kieruje na autostradę, i jadąc dalej prosto 1,8 km dojeżdżamy do skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo w drogę nr 774 na Kryspinów. Jedziemy 3,2 km, przejeżdżając pod autostradą i skręcamy w prawo, a za kolejną estakadą, pod którą przejeżdżamy, jedziemy prosto na Balice i Aleksandrowice, które mijamy i jedziemy dalej prosto. Po przejechaniu 5,6 km od skrzyżowania pod estakadą, dojeżdżamy do parkingu po prawej przy bocznej drodze, prowadzącej do Doliny Brzoskwinki.
Jadąc z południowej części Krakowa, kierujemy się na Kryspinów, Balice i Aleksandrowice a następnie dalej podobnie jak wcześniej.
Od Katowic jedziemy do Krzeszowic szosą nr 79. Za Krzeszowicami i Nawojową Górą skręcamy w prawo na Nielepice w miejscowości Młynka. Jedziemy cały czas za główną drogą 6,2 km, mijając Brzoskwinię, by po dojechaniu do Aleksandrowic skręcić w lewo a po następnych 1,6 km dojechać do parkingu.

Z parkingu idziemy za znakami niebieskiego szlaku drogą utwardzoną a następnie gruntową do Doliny Brzoskwinki. Po przejściu 220 metrów skręcamy w lewo i ścieżką dochodzimy do celu, mijając po drodze niewielką grupę skałek zwaną Lisie Jamy, a także znacznie większe i sąsiadujące ze sobą turnie -  Położną i Obchodnią. Zręb jest oddalony od drogi około 30 metrów i sąsiaduje z Obchodnią.
 
Zręb to wapienna turnia o wysokości dochodzącej do 15 metrów, na której można znaleźć 14, przeważnie trudnych, linii. Oprócz 2 dróg, wszystkie pozostałe posiadają komplet stałych punktów asekuracyjnych. Trudności sięgają stopnia VI.6+. Na Zrębie znajduje się też trudny projekt.  Wystawa wschodnia i północna oraz spore zacienienie dobrze sprawdzają się w upalne dni.

Znajdź "Zręb" w Google

Zobacz także pozostałe Skały i kamieniołomy

Recenzje użytkowników:

Pobierz za darmo PDF icon Kolorowy skałoplan

50.084154500000
19.729280000000

Tagi:
dolina
brzoskwinki